|

Patent Nedir

Patent ile Teknolojinizi Koruma Altına Alın...

Patent, buluş sahibinin, buluş konusu ürünü belirli bir süre ile üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkı olan belgedir. Patent ile projenizi, teknolojinizi koruma altına alabilirsiniz. İnventram, yüksek teknoloji ve inovasyon içerikli buluşlar için patent desteği sağlamaktadır.

Projenizin patent desteği alabilmesi için yenilikçi, rekabetçi, pazarlanabilir, büyüyebilir ve sürdürülebilir olması gerekir. Koç Holding ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile Nisan 2010'da kurulmuş bir erken aşama teknoloji, inovasyon ve fikri mülkiyet hakları yatırım, ticarileştirme ve danışmanlık şirketi olan İnventram, bu kriterlere sahip olan, buluş ve teknolojileri patent ile koruma altına almaktadır.

Biyoteknoloji, sağlık, otomotiv, IoT, robotik teknolojileri, nanoteknoloji, yapay zeka, elektronik, dayanıklı tüketim, bulut sistemleri, savunma sanayi teknolojileri, medikal ürünler gibi onlarca kategoride şimdiye kadar hayata geçmesine ortak olduğumuz projeleri yatırım portföyümüzde inceleyebilirsiniz.

İnventram’ın hitap ettiği segment yüksek teknolojidir ve Türkiye’de yüksek teknolojiye yatırım yapan tek kurumsal yatırım şirketidir. Yeni projelere her zaman açık olan İnventram, ilgili buluşa, teknolojiye patent yatırımı yapmaya veya patentli teknolojinin ticarileştirilmesi, lisanslanması konularında destek vermeye hazır. Siz de projenizi bizimle paylaşarak hayallerinizi hayata geçirmek konusunda ilk adımı atabilirsiniz.

Got an invention? Let’s Meet!
Do you have a project, invention, patent or a start-up on technology or innovation?
Share your project with us »
Want To Co-Invest?
Corporate Video