|

Parkinson Semptomlarını Tedavi Eden Sistem

Doç. Dr. Özgür Çakmak / Otago Üniversitesi

Buluş; Parkinson hastalığının titreme, yavaşlama, hareket katılığı gibi semptomlarının cerrahi girişim olmaksızın, harici bir cihaz aracılığı ile ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Mevcut yöntemlerde beyin, içeriye ameliyatla elektrot konularak uyarılmaktadır. Buluş, ameliyat ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır ve benzer bir etki göstermektedir.

Pazar:

İleri derecedeki Parkinson hastalarına kafatası açılarak uygulanan derin beyin stimulasyonu sisteminin yerine ve vücüt dışı bir ürün olduğu için orta derece hastalara da uygulanma potansiyeli bulunmaktadır. Amerika'da toplam 1 milyon Parkinson hastası bulunmakta olup her yıl 50,000 yeni hasta teşhis edilmektedir. 2009 yılı itibariyle derin beyin stimulasyonu takılan hasta sayısı 35,000’I bulmuştur. Cihazımızın daha geniş bir hasta kitlesi potansiyel olacağı düşünülürse hedef pazar oldukça büyüktür.

Ekip:

Doç. Dr. Özgür Çakmak, Otago Üniversitesi

• 2006, Harvard Tıp Okulu

• 2006, Stanford Üniversitesi, Tıp Fakültesi

• Doktora Derecesi, 2005, Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi

• Lisans, 2001, Uludağ Üniversitesi, Tıp FakültesiProf. Dr. Hakan Ürey, Koç Üniversitesi

• Doktora Derecesi, 1997, Georgia Teknoloji Enstitüsü, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği

Dr. Burak Özsoy, Proje Yöneticisi

• Doktora Derecesi, 2014, Teksas Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği

Lisanslama Durumu!

Şirketleşme opsiyonu değerlendirilmektedir. İlgilenen yatırımcılar iletişime geçebilirler. Ayrıca teknolojinin lisanslanması veya satışı opsiyonu konusunda da İnventram tekliflere açık bulunmaktadır.Referans Numarası : 1714
Alan : Biyoteknoloji ve Sağlık
Daha fazla bilgi için : info@inventram.com
Buluşun Varsa Buluşalım!
Teknoloji ve inovasyon içerikli Proje, Buluş, Patent veya Şirketiniz varsa, erken aşama yatırımı, finansal destek ve proje destekleri için hemen başvurun.
Projenizi Bizimle Paylaşın »
Yatırımcı için fırsatlar
Kurumsal Film