Hakkımızda
ANA SAYFA
Menu

Şirket Profili

İnventram, Koç Topluluğu’nun yüksek teknoloji yatırım şirketidir. Geleceğin teknolojilerine olan inancıyla medikal teknolojiler, yapay zeka, finans teknolojileri, robotik teknolojiler, artırılmış ve sanal gerçeklik, bulut sistemleri - büyük veri ve veri analitiği, nesnelerin interneti ve sensörler,  nanoteknoloji ve paylaşım teknolojileri dâhil olmak üzere yüksek teknoloji ile inovasyonun yer aldığı bir çok alanda yatırım yapmaktadır. İnventram’ın portföyünde 5’i ABD’de olmak üzere toplam 9 şirket yer almaktadır. Yeni nesil yatırım şirketi vizyonuyla yüksek teknoloji yatırımlarına hızla devam eden İnventram, konularında uzman ve tecrübeli, akademi ve iş dünyasında fikir lideri olan 54 kişilik Danışma Kurulu’na sahiptir.

 

Kurucu Ortaklar

Koç Holding
 • Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğu
 • Türkiye’de en fazla patent başvurusu yapan şirketler topluluğu
 • 2020’de 26.2 milyar $ satış geliri, 2.4 milyar $ faaliyet kârı
 • Fortune Global 500 sıralamasındaki tek Türk şirketi
 • Türkiye toplam ihracatının %6,7'si
 • Avrupa Komisyonu'nun Ar-Ge harcamalarının büyüklüğüne göre oluşturduğu "Dünyanın En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan 2500 Şirketi”nin 2020 listesinde yer almaktadır
 • Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen "İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması"nda üst üste altıncı kez 1'inci seçilmiştir
Koç Üniversitesi
 • 22 lisans, 32 yüksek lisans ve 26 doktora programı
 • 6 fakülte, 4 enstitü ve hemşirelik yüksek okulu 
 • 480 Öğretim Üyesi
 • 6900 öğrenci
 • 10485 mezun
 • 120 araştırma laboratuarı
 • %73 burslu öğrenci
 • 2867 kişilik yurt kapasitesi
 • Değişim programlarında 230’dan fazla anlaşmalı üniversite

Kültürümüz

Koç Topluluğu'nun hedef ve ilkeleri İnventram’ın kurumsal kültürünün vazgeçilmez parçasıdır.

Müşterilerimiz Velinimetimizdir.Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.Kalitede, hizmette, ikmal kaynaklarımız ve bayi ilişkilerimizde, hissedarlara sunulan yatırım seçeneklerinde en iyi olmak ve kamuoyunda sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir.

En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır.Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü topluluğumuza çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkan tanımak ve işbirliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Koç Topluluğu'nun kuşaklar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır.Hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları  gerçekleştirebilmek; küçük ve büyük tasarrufların birleşmesini teşvik etmek üzere sermayenin hakkı olan kârı, hissedarlara sağlamak; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, faaliyetlerden kaynak yaratmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek, ana ilkelerimizdendir.

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir.

Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine güç katmayı  hedef alırız.Topluluğumuzun ana ilkesini şu sözlerle ifade etmek istiyorum:  
 
"Benim Anayasam şudur; 
Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Demokrasi varsa hepimiz varız. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Ekonomimiz güçlendikçe demokrasi daha iyi yerleşir, dünyadaki itibarımız artar."

Vehbi Koç

Ekip

Cem Soysal

Genel Müdür

Kerem Uygurmen

Yatırımlar ve Mali İşler Direktörü

Yalın Geçer

Yatırımlar Direktörü

Gülbin Çalışan

Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü

Özge Şimşekli

İdari İşler ve Koordinasyon Yöneticisi

Yönetim Kurulu

Levent Çakıroğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

Koç Holding A.Ş. CEO

Prof. Dr. Umran Savaş İnan

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Koç Üniversitesi Rektörü

Özgür Burak Akkol

Üye

Koç Holding A.Ş. Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı

Melih Poyraz

Üye

Koç Holding A.Ş. Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

Prof. Dr. Özgür Barış Akan

Üye

Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi

Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk

Üye

Wat Motor Genel Müdürü

Cihan Vahdettin Özsönmez

Üye

Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü